Kilka słów o mnie
Nazywam się Konrad Świrski i od wielu lat jestem związany z energetyką optymalizacją produkcji energii i przede wszystkim technologiami informatycznymi dla energetyki, gazownictwa i przemysłu, Jestem profesorem Politechniki Warszawskiej od lat wykładam na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Nieprzerwanie od 1995 roku pełnie funkcję prezesa zarządu w firmie Transition Technologies S.A. zajmującej się tworzeniem najbardziej zaawansowanego oprogramowania, wdrażaniem systemów automatyki przemysłowej oraz działalnością badawczo- rozwojową.
Mam na swoim koncie kilkadziesiąt wdrożeń prac badawczych w elektrowniach w Polsce , USA i Azji, szereg polskich i światowych patentów, nagrody naukowe oraz komercyjne, jestem autorem wielu artykułów oraz prac naukowych.
Kilka słów o moim blogu
Polska energetyka zmienia się dynamicznie i z całą pewnością będzie się zmieniać coraz gwałtowniej. Wyzwania naszych czasów są bardzo trudne, a zmiany w sektorze energetycznym, jak nigdy dotąd, stają się kluczowe dla rozwoju całej gospodarki. Postęp technologiczny odgrywa coraz większą rolę i znacząco wpływa nie tylko na nasz styl życia, ale również na przemysł i zmieniającą się energetykę. Zmiany, regulacje, postęp technologiczny, mglista perspektywa roku 2020 – wszystko to powoduje, że niektóre transformacje i tendencje w tych sektorach są „ukryte między wierszami” codziennych informacji. Na swoim blogu wyjaśniam te zdarzenia i zachodzące zmiany. Tematy, których dotykam i o których piszę to:
- polityka energetyczna w Polsce;
- inwestycje w energetyce;
- energetyka polska a zagraniczna – trendy i porównania;
- koncerny energetyczne w Polsce, przekształcenia i zmiany;
- energetyka jądrowa (prowadzę katedrę na uczelni ze specjalizacją w energetyce _ jądrowej);
- emisje Co2, pakiet klimatyczny, koszty emisji, derogacje, handel emisjami;
- energetyka odnawialna;
- smart grid – sieci inteligentne – smart metering, nowe liczniki energii;
- handel energią, taryfy za energie elektryczną;
- systemy informatyczne dla przemysłu i energetyki;
- zmiany w IT;
- nowe technologie.
Moje publikacje
Klikając w poniższy link zostaniesz odesłany do mojego profilu na ResearchGate, portalu, który jest bazą publikacji naukowych z całego świata.