Microsoft pokazał wyniki prac nad nowymi systemami interfejsów http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,9175067,Microsoft_Research_pokazuje_przyszlosc__.html – tu wyniki Microsoft Research.

Ogólnie – można było się tego spodziewać:  wizyjnie, dotykowo, połączone z mobilnymi i wykorzystanie  Kinecta – kontrolera ruchów 3D (znanego z konsoli do gier) – teraz już dostępnego dla programistów.  Mam jednak nieodparte wrażenie że gdzieś już to widziałem …

Obrazki (to oczywiście MInority Report i Iron Man 2). Twórcy filmowi już dawno coś takiego przewidzieli (a może teraz B+R ściąga świadomie lub nie z obrazków które już widzieli w filmach). Jakby nie było – film kreuje naszą rzeczywistość i wkrótce będziemy komunikować się z komputerem jak wyżej.  Na razie jednak to co pokazują w Microsoft Research nie dorasta filmowym wersjom do pięt.  Prawda czasu …prawda ekranu ?

Jeden komentarz do “Futurystyczne interfejsy komputerowe …czy ja gdzieś tego nie widziałem ?”

  1. Marzenie, ale niestety marzenie o czymś jak na razie bezużytecznym. Wszystko fantastycznie wygląda na filmach, a co mamy w rzeczywistości? Często nie radzimy sobie ze scrollowaniem książki adresowej, bo przypadkowo wchodzimy w któryś wpis po drodze (bo palec nam zadrżał) ; ) A teraz wszystko chcemy przenieść w przestrzeń 3D… Żeby to działało musielibyśmy być co najmniej cywilizacją Typu II według skali Kardaszewa. Tymczasem mocno trzymam kciuki za postęp w tej dziedzinie! Ma być jak w Iron Man 2, gdzie każdy w garażu będzie mógł dwoma gestami wynaleźć nowy pierwiastek chemiczny ; )

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *