Jest kultowa strona internetowa – http://www.dawniejadzisiaj.pl/ pokazuje zestawienie tego co wczoraj i dziś – ponieważ trzeba czekać u nich w poczekalni to na blogu może kilka moich obrazków energetyczno – informatycznych  …..

Niewiele się zmienia w Polskiej energetyce – i jak popatrzyć na moc zainstalowaną to wciąż oscyluje koło 34 tys. MW. Co się zbuduje nowego (niewiele) to zaraz stare elektrownie trzeba wyłączać. Popatrzmy na największego producenta prądu ….

Pewną szansą jest energetyka jądrowa  …ale tu jak wiadomo …

Za to inwestycje w energetykę odnawialna – niezbędne. Na razie mamy ok. 1 500 MW (niedługo) w wiatrowej i teraz ok. 7 % produkcji w odnawialnej – ma być 15 % minimum do 2020. Słowo wiatrak nabiera innego znaczenia ….

A na dodatek – paliwa maja być odnawialne !!!. Czyli węgiel (organiczny z przed milionów lat jest niedobry) a zamiast tego palimy drewnem ….

Tylko producenci ropy naftowej (i gazu) cieszą się niezmiernie od dłuższego czasu. Tu akurat odwróciłem obrazki bo inaczej i tak jest nie do śmiechu ….

Na szczęście jest postęp w technologii komputerowej. Elektrowniami steruje się zupełnie inaczej  – tu nastawnie operatorów procesów ….

Co związane jest z postępem w sprzęcie. Poniżej marzenia użytkownika za które niektórzy oddawali i oddają nerki ….. (chyba warto czasami poczekać na nowa generację komputerów)

I komputerowi guru ….Nadzieję (dla mnie) stwarza fakt – że teraz nie trzeba być takim młodym,  żeby wyznaczać trendy (no może nie  Facebookiem ale nowymi technologiami ) ….

Te zmiany – zmieniły też nasze gry …Ja jeszcze pamiętam Packmana – dawało się w to wygrać  – teraz trzeba się zestarzeć  i mieć rodzinę żeby przejść na nowy poziom….

Zmiany nie dotyczą tylko przemysłu, energetyki i komputerów ..wszystko się kurczy – poniżej definicja krótkiej spódniczki i wyzywającego stroju ….

I najbardziej modni artyści , których już nikt nie będzie pamiętał w przyszłym sezonie ….

I dla tych co tego już na pewno nie pamiętają  – to miejsce jakie zajmuje Polska w rankingach reprezentacji w piłce nożnej ….

Jeden komentarz do “Dawniej … i dzisiaj ….”

  1. Ciekawe, gdzie autor 3 miesiące temu spotkał olej napędowy po 3,15. Chętnie bym tam wtedy zatankował.

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *